ks_bros%cc%a7u%cc%88r-tasarim-o%cc%88n ks_bros%cc%a7u%cc%88r-tasarim-arka

Başkent Üniversitesi, Geleneksel Kültür ve Sanat Haftası’nın 8.sini düzenliyor. Bu hafta kapsamında kampüste tiyatrodan, halk oyunlarına, konserlerden söyleşilere kadar pek çok etkinlik gerçekleşecek. İşte bu etkinliklerden bazıları:

Sunay Akın ‘İki kitap bir heves’ adlı konferansla Başkent Üniversitesi’nde. 8. Kültür ve Sanat haftası kapsamında Sunay Akın’ın katılacağı konferans 15 Aralık Perşembe günü saat 13’de üniversitemiz Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans salonunda yapılacak.

Başkent Üniversitesinde ‘Uzak Doğu’ Sanatı ele alınacak. 15-23 Aralık tarihleri arasında, 8. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında düzenlenecek, seramik pişirme yöntemlerinden biri olan 2. Raku çalıştayı ve torna gösterisi, saat 12’de seramik atölyesinde gerçekleşecek.

Karma Resimler Başkent Üniversitesinde sergilenecek. 8. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında düzenlenecek olan resim sergisi, 16-23 Aralık tarihleri arasında Hukuk Fakültesi sergi alanında olacak. 09-17 saatleri arasında sergimizi ziyaret edebilirsiniz.

Başkent Üniversitesi’nde Flamenko rüzgarı esecek. 8. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında düzenlenecek olan Flamenko Dans Gösterisi, 16 Aralık Cuma günü saat 13:30 da üniversitemiz Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonunda gerçekleşecek.

‘UN Women Toplumsal Cinsiyet’ adlı kısa film Başkentlilerle buluşuyor. 8. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında yapılacak olan kısa film gösterimi 16 Aralık Cuma günü saat 15’te üniversitemiz Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonunda gerçekleşecek.

Üniversite gençleri ‘Münazara Turnuvası’ için Başkent Üniversitesinde bir araya geliyor. 8. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında düzenlenecek olan ‘Münazara Turnuvası’ 17-18 ve 19 Aralık tarihlerinde üniversitemiz Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonunda, 09-20 saatleri arasında gerçekleşecek.

Radyo Programcılığının marka isimlerinden Modern Sabahlar’ın yaratıcıları BaşkentÜniversitesi’nde. Radyoların beğenilen seslerinden Modern Sabahlar ekibi, 19 Aralık Pazartesi günü saat 13’te Başkent Üniversitesi Prof.Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda olacak.

Türk tiyatrosunun duayenlerinden ‘Rutkay Aziz’ Başkent Üniversitesi öğrencileriyle buluşuyor. Rutkay Aziz ‘İletişim Fakültesi medya buluşmaları’ etkinliğine konuşmacı olarak katılıyor. Bu keyifli buluşma 20 Aralık Salı günü saat 13:30’da Başkent Üniversitesi Prof.Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Başkent Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziğinin en sevilen şarkıları söylenecek. Başkent Üniversitesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından verilecek konser 21 Aralık Çarşamba günü saat 13:30’da Prof.Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Başkent Üniversitesi ‘Günebakan’ Halk oyunları gösterisine ev sahipliği yapacak. Günebakan Trakya halk oyunları gösterisi 22 Aralık Perşembe günü saat 14’de Başkent Üniversitesi Prof.Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda yapılacak.

‘Aşık Veysel’ Başkent Üniversitesi’nde anılacak. Fen-Edebiyat Fakültesi işbirliğiyle hazırlanan ve Prof. Dr. Nesrin Karaca, Yrd. Doç. Dr. Ayşe Duvarcı ve Araş.Gör. Kadim Polat’ın sahne alacağı program 23 Aralık Cuma günü 13:30’da Başkent Üniversitesi Prof.Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Hazırlayan: Raif Sevil – Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi

Editör: Öğr. Gör. Dr. Lale Şıvgın Dündar -Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü